Janina – Krka

V soboto 24. 10. 2015 se je v Rogaški Slatini odvijala prva domača prvenstvena tekma za dekleta ekipe Janina.Nasproti so jim stala odlična dekleta iz Novega Mesta. Ob dvajseti uri se je pričela težko pričakovana tekma. Prvi polčas sta se ekipi na obeh straneh zelo borili. To je pokazal tudi rezultat, ki je bil ob koncu prve četrtine 24 : 26 za Krko. Drugo četrtino so naša dekleta malo popustile, kar so nasprotnice s pridom izkoristile. Prvi polčas se je končal 40:49 v prid gostjam.

Ob polčasu so se ob pomoči trenerja Milana Bastašiča naša dekleta zopet zbrala in v tretjo četrino stopile odločno, kar je pokazal tudi semafor. Četrtino so domačinke dobile za dve točki. Četrta četrtina se je nadeljevala prav tako, le da je bila bolj napeta, kar se je pokazalo tudi pri sodnikih. Namreč podelila sta kar tri tehnične napake. Na koncu je našim dekletom za las ušla zmaga. Rezultat je bil 79:82.