U15: Kljub porazu dobra predstava v Mariboru

Priložnost za drugo zmago v drugem delu državnega prvenstva U15 je naša ekipa preteklo nedeljo iskala na gostovanju pri ŽKD Maribor. Žal pa uvodne minute srečanja niso dale slutiti nič dobrega, pa ne zaradi slabe igre naših deklet, le Mariborčanke so skozi celoten prvi polčas bile enostavno nezgrešljive pri metu z razdalje.

Kljub zavzeti in bojeviti igri naših deklet je tako prednost domačink narasla tudi že na dvajset točk in po prvem polčasu je semafor kazal rezultat 41:24.
Po premoru so se pa po igrisču kar “razletele” tudi naše igralke in s povezano igro tako v obrambi, kot v napadu, visoko prednost Mariborčank v zelo kratkem času izničile in celo povedle. Bili smo priča nekaj zares lepim potezam, ki nakazujejo da dekleta napredujejo in iz tekme v tekmo igrajo bolj zrelo.
V zadnji dve minuti sta ekipi vstopili rezultatsko poravnani, potem pa se je žal domačinkam ponovno “odprlo” z razdalje, ki so tekmo (s kar dvanajstimi doseženimi trojkami) tudi zasluženo dobile. Kljub temu pa lahko naši ekipi čestitamo za res lepo predstavo!

Željko Jotić: Domačinke so zadele praktično vse, kar so sprožile in nam na ta način rezultatsko pobegnile. Mi smo nato pokazali karakter, se z ekipno obrambo in odličnim napadom vrnili v igro in celo povedli, nato pa nam je v zaključku tekme zmanjkalo energije. Igralke so pokazale pravi odnos, zato sem kljub porazu lahko zadovoljen.

Rezultati

Ekipa1234TOznaka
Maribor U152417112577Zmaga
Janina U151311261666Poraz

DEKLETA U15 - 2. DEL (SKUPINA A1)

PoložajEkipaTekmeZmagePoraziTočke
1Felix Zasavje U151413127
2Ježica A U151412226
3Cinkarna Celje A U151411325
4Konjice U15147721
5Grosuplje U15145919
5Jelša Šmarje U15145919
7Maribor U151421216
8Janina U151411315