U15: Vodilna ekipa Zasavja je bila premočna

Pred tekmovalno pavzo med šolskimi počitnicam je ekipa U15 odigrala še tekmo predzadnjega kroga drugega dela državnega prvenstva. V goste je prišla vodilna ekipa na lestvici skupine A1 Felix Zasavje.

Vstop v tekmo brez prave energije in želje proti tako močni ekipi lahko pomeni samo eno: visok zaostanek že po uvodni četrtini in tako je tudi bilo, saj so Zasavke povedle s kar 25:5. Dekleta so se v drugi četrtini le zbrala in odigrala tako kot si vsi želimo in ta del igre celo dobila 17:11, žal pa so se v nadaljevanju tekme izmenjevala obdobja dobre in slabe igre, kakovostne tekmice pa seveda niso dovolile, da bi jih naša dekleta s takim pristopom resneje ogrozila. Kot že večkrat v drugem delu prvenstva med TOP16, je tudi tokrat bil občutek, da bi se tudi proti najboljšim ekipam dalo nekaj več, če le ne bi bilo obdobij, ko igra nikakor ne steče in ni prave energije.

Ekipo zdaj čaka še zadnja tekma drugega dela državnega prvenstva, ki bo 3. marca v Šmarju, nato pa sledi še zadnji del prvenstva, kjer se bodo dekleta borila za končno uvrstitev od dvanajstega mesta naprej.

Željko Jotić: Želel sem si energičnega vstopa v tekmo, mi pa smo storili ravno nasprotno. Enostavno si nismo zaslužili, da bi se resneje kosali s, sicer odlično, ekipo Zasavja. Manjkal nam je odnos iz prejšne tekme, in ko proti takšnim ekipam le-tega ni, te pričakovano čaka visok poraz.

Rezultati

Ekipa1234TOznaka
Janina U1551771443Poraz
Felix Zasavje U152511182579Zmaga

DEKLETA U15 - 2. DEL (SKUPINA A1)

PoložajEkipaTekmeZmagePoraziTočke
1Felix Zasavje U151413127
2Ježica A U151412226
3Cinkarna Celje A U151411325
4Konjice U15147721
5Grosuplje U15145919
5Jelša Šmarje U15145919
7Maribor U151421216
8Janina U151411315