U15: Z odlično predstavo proti Grosuplju do prve zmage v TOP16

Tekma minulega kroga proti Ježici je dala slutiti, da se stvari za ekipo deklet U15 spreminjajo na bolje.  Z dobro ekipno igro lahko tudi v TOP16 fazi tekmovanja mešajo štrene močnejšim, višjim in nenazadnje tudi starejšim tekmicam.

V desetem krogu drugega dela državnega prvensta so dekleta v domači dvorani dočakala ekipo ŽKK Grosuplje in tekmo odprla naravnost fantastično. Če je še nedavno veljalo, da v napadu ekipa sicer zna priti do položajev za odprti met, pa le-teh zaradi pomanjkanja sreče in izkušenj ni zmogla realizirati, je tokrat, še bolj kot na tekmi v Ljubljani, obveljalo ravno nasprotno. Dekleta so zadevala iz vseh položajev, kar je ekipo polnilo z izjemno energijo skozi vso srečanje in vodstvo se je dvigovalo tudi do dvajstetih točk prednosti. Kasneje so priložnost, da začutijo pozitivno energijo, dobile tudi igralke, ki igrajo nekoliko manj, kar pa v nobenem trenutku ni ogrozilo zaslužene zmage.

Če smo v poročilu iz prejšnjega kroga zapisali, da je devet zadetih metov za tri točke verjetno eden izmed najboljših dosežkov doslej, pa je tokratnih enajst (od tega šest zaporednih v prvi četrini!) kar neverjeten podatek za dekliško ekipo U15.

Željko Jotić: Odlična kolektivna predstava, ki smo jo nagradili s še boljšim strelskim dnevom. Dekleta so igrala na način “vsi za enega, eden za vse” in želim si, da bo tako tudi v prihodnje. Čestitke dekletom za prikazano igro.

Rezultati

Ekipa1234TOznaka
Janina U152511131160Zmaga
Grosuplje U15138141752Poraz

DEKLETA U15 - 2. DEL (SKUPINA A1)

PoložajEkipaTekmeZmagePoraziTočke
1Felix Zasavje U151413127
2Ježica A U151312125
3Cinkarna Celje A U15129321
4Grosuplje U15135818
4Konjice U15126618
6Jelša Šmarje U15134917
7Maribor U151421216
8Janina U151311214