u17 janina

U17: Tudi v drugo proti Celjankam ni šlo

Ekipa U17 je proti favoriziranim Celjankam ŽKK Cinkarna Celje tudi na domači tekmi doživela visok poraz.Ponovno dekletom ni uspelo najti odgovora na agresivno obrambo in hitro tranzicijo tekmic.

Za Janino so nastopile: T.Turnšek (18 točk), L.Iseinoski 16, N.Pobežin10, T.Kojterer 5, K.Šestanj 3, L.Kobilšek 2, E.Kalajdži 2, H.Andrelič

Rezultati

Ekipa1234TOznaka
Janina U1791372756Poraz
Cinkarna Celje A U173116311795Zmaga

S tem je prvi del državnega prvenstva U17 za našo ekipo zaključen, s tekmovanjem pa nadaljujejo med TOP12 in sicer v skupini Vzhod A.

u15 janina maribor

U15: Visoka zmaga proti B ekipi Maribora

Naša odlična ekipa U15 se tudi iz telovadnice mariborskega Ljudskega vrta vrača z visoko zmago!
Mlajša mariborska ekipa se ni uspela resneje zoperstaviti našim dekletom, ki so sproščeno prišla do novih točk.

Za Janino so nastopile: L. Kobilšek 20 točk, N. Pobežin 16, H. Gobec 16, T. Turnšek 11, Z. Blažun 8, A. Šrimpf 7, K. Lešnik 3, H. Jerković 2

Rezultati

Maribor vijola U15128819Poraz
Janina U152320211983Zmaga

U13: Iz Murske Sobote z novo zmago

Drugo tekmo v državnem prvenstvu so dekleta U13 odigrala v Murski Soboti proti tekmicam, s katerimi so se srečala že v prvem krogu Mini pokala deklet. Verjetno je gladka in visoka zmaga iz te tekme botrovala temu, da so dekleta v tekmo vstopila izredno nezbrano in ekipi Pomurja “prepustila” prvo četrtino. Kasneje so se zadeve le postavile na svoje, vendar več kot to, da smo osvojili novi dve točki in da je bil lep jesenski dan, si od te tekme ne bomo zapomnili.

Za Janino so nastopile:
N. Viher 10 točk, H. Jerković 10, A. Gobec 9, Z. Čanžek 8, V. Blažun 4, T. Gradecki 2, M. Lešnik 2, S. Kalajdži 2, J. Flajnik, E. Žolgar

Rezultati

Pomurje U13946726Poraz
Janina U13617121247Zmaga

U15: zmaga na uvodnem sosedskem derbiju

Že uvod v prvo tekmo sezone za ekipo starejših pionirk je pokazal, da so dekleta poleti odlično delala, saj so si že v prvi četrtini priigrala ogromno prednost, ki so jo do konca tekme (na trenutke tudi preveč sproščeno) brez težav ohranila in še nekoliko povečala.

Čestitke dekletom, trenerju in gostjam iz Šmarja za prikazano.

Za Janino so zaigrale: T. Turnšek 26 točk, N. Pobežin 15, L. Kobilšek 12, A. Šrimpf 5, E. Medved 5, Š. Virant 4, Z. Blažun 2, K. Lešnik in H. Gobec.

U13: Suvereno tudi v državno prvenstvo

Prvo tekmo nove sezone DP so dekleta U13 odprla z domačo tekmo proti ekipi ŽKD Maribor. Po nekoliko težjem prvem polčasu, ko dekletom proti bojevitim Mariborčankam igra ni najbolje stekla in so ga dobila bolj na individualno kakovost in napadalni skok, pa smo v nadaljevanju, potem ko so se dekleta zbrala in osredotočila, lahko videli izjemno lepo ekipno predstavo – čvrsto v obrambi, hitro in učinkovito v napadu.
H. Jerković 15 točk, N. Viher 13, M. Žumer 11, T. Gradecki 10, A. Gobec 9, Z. Čanžek 5, E. Žolgar 4, V. Blažun 2, M. Lešnik, J. Flajnik, S. Kalajdži

Rezultati

Janina U131415251569Zmaga
Maribor U13866626Poraz

U17: Poraz oslabljene ekipe proti aktualnim državnim prvakinjam

Kadetska ekipa je v poznem četrtkovem terminu odigrala prvo tekmo v novi sezoni na gostovanju pri aktualnih državnih prvakinjah ŽKK Cinkarna Celje in doživela visok poraz z rezultatom 64:29.
Kljub temu, da so dekleta zelo trpela zaradi visokega presinga tekmic skozi celotno srečanje, pa določena dejstva kažejo na to, da je v ekipi dober potencial: obdobja zelo dobre igre, podatek, da so kot prve po dveh sezonah uspele zadržati Celjanke pod 70 točkami, nastop brez prve igralke ekipe, reprezentantke Lane Iseinoski (za nameček pa še poškodba njene zamenjave na mestu organizatorke igre Line Jerković na začetku drugega polčasa).
Za Janino so nastopile: T. Turnšek (9 točk), N. Pobežin 7, L. Jerković 6, T. Kojterer 4, K. Šestanj 3, L. Kobilšek, E. Medved, E. Kalajdži, Z. Blažun, A. Šrimpf in K. Lešnik.

Rezultati

Cinkarna Celje A U171615181564Zmaga
Janina U171076629Poraz

U13: Uspešna otvoritev sezone v Mini pokalu deklet

Nova tekmovalna sezona se je za naša dekleta pričela z nastopom ekipe U13 v prvem krogu Mini pokala deklet. Dekleta so v domači dvorani zanesljivo z 79:20 odpravila gostje iz ekipe Žkk Pomurje in se že veselijo prve tekme v državnem prvenstvu v začetku oktobra.

H. Jerković 23 točk, M. Žumer 10, T. Gradecki 9, N. Viher 8, A. Gobec 8, Z. Čanžek 8, M. Lešnik 5, V. Blažun 4, J. Flajnik 4, S. Kalajdži in E. Žolgar.