U15: Naslov državnih prvakinj za zaključek izjemne sezone

Zmaga na 24. tekmi sezone pomeni, da so naša dekleta zaključila popolno sezono brez poraza in suvereno osvojila naslov državnih prvakinj. Tudi tega, enako kot pred tremi leti v kategoriji U13, v domači dvorani na izjemno obiskanem zaključnem turnirju četverice najboljših!

Finalna tekma pa je bila vse prej kot lahka. Po dobrem začetku je kazalo na še eno visoko zmago ekipe, ki je, kot po navadi, počasi mlela tekmice in si z odlično obrambo in učinkovitim napadom že sredi druge četrtine priigrala 15 točk prednosti. Nato pa je nekaj zgrešenih “zicerjev” prineslo nemir v ekipo, Triglavanke so začele zadevati in do polčasa z delnim rezultatom tekmo praktično poravnale in na začetku drugega polčasa tudi kratko povedle. A to je bilo od gostij tudi vse v 3. četrtini. Naša dekleta so v nadaljevanju odigrala fantastično v obrambi in Kranjčanke do konca 3. četrtine več niso dosegle koša. Trenutek po ukradeni žogi kapetanke domače ekipe, Line Jerković, ko je igralka nasprotne ekipe “povlekla ročno zavoro” in naredila nešportno osebno napako pa je pomenil praktično dokončno odločitev o letošnjih državnih prvakinjah. Po dveh uspešnih prostih metih Line Jerković je nato  še met za tri točke zadela Tjaša Turnšek in prednost je bila dovolj velika, da so tekmo naše punce mirno privedle do konca.

Sledila je podelitev medalj in pokalov ter veliko veselje z domačimi navijači.

POSNETEK TEKME

Na tretjem mestu so sezono zaključile igralke Krke, četrta pa je ekipa Derby Ježice.

Derby Ježica A : Krka A 51:63 (11:21, 14:11, 15:13, 11:18)
Lazarević 14 (8 skokov), Zadravec (6 skokov) in Ščekić (15 skokov) po 11; Dajčman 19 (7 skokov), Selak 16 (10 skokov)

V najboljšo peterko zaključnega turnirja so bile izbrane Neja Selak (Krka), Lara Zadravec (Derby Ježica), Eva Subotić (Triglav) ter Tjaša Turnšek in Neža Pobežin (obe Janina).

Najboljša strelka z 41 doseženimi točkami in najboljša podajalka turnirja z 12 podajami je postala naša kapetanka Lina Jerković, ki je bila hkrati izbrana tudi za najkoristnejšo igralko turnirja.

U15: Prvi dan zaključnega turnirja uspešen za Janino in Triglav

Naša izjemna generacija deklet, rojenih od 2006 do 2009, je v polfinalu državnega prvenstva U15, katerega zaključni turnir se igra v naši domači dvorani, upravičila vlogo favorita in na prvem polfinalnem srečanju dneva suvereno slavila proti ekipi Derby Ježica z rezultatom 69 : 49.

Na drugi tekmi je bilo bolj razburljivo, ekipa Krke se je pomerila proti Triglavu. Po prvem polčasu so bile Triglavanke v prednosti za dve točki, pred zadnjo četrtino pa so igralke Krke vodile za točko in obetalo se je napetih zadnjih 10 minut, kjer pa so pobudo prevzele igralke Triglava in se z rezultatom 56 : 63 uvrstile v finale.

Čestitke naši ekipi za še en izjemen dosežek in srečni v finalu, v soboto, 28.5.2022 ob 18. uri!

POLFINALE:
v četrtek, 26. 5. 2022

Janina : Derby Ježica A 69:49 (16:7, 19:14, 20:13, 14:15)
Jerković 25 (6 podaj), Blažun 10; Zadravec 17, Hribar 9 (5 skokov)

Krka A : Triglav A 56:63 (15:11, 13:19, 16:13, 12:20)
Selak 21 (10 skokov), Dajčman 10 (6 skokov); Sredojevič 17 (6 skokov), Subotić 16 (11 skokov)

FOTOGALERIJA POLFINALA

FINALE IN TEKMA ZA 3. MESTO:
v soboto, 28. 5. 2022

ob 15:30: tekma za 3. mesto: Derby Ježica A : Krka A – SPLETNI PRENOS
ob 18:00: finale: Janina : Triglav A – SPLETNI PRENOS

Po zadnji tekmi sledi zaključek tekmovanja s podelitvijo nagrad in priznanj.

U13: Naša zlata dekleta so državne podprvakinje!

V Športni dvorani Poden v Škofji Loki so državne prvakinje v kategoriji deklet do 13 leta starosti prepričljivo postale košarkarice škofjeloškega Domela, ki so v finalu s 73:40 ugnale naša dekleta.

Tokrat našim ni šlo, tekmice pa so imele dan s statistiko, ki se je ne bi sramovale niti članske ekipe. Dobra prva četrtina in vodstvo naše ekipe jih ni zmedlo, zaigrale so še bolj agresivno in do konca nabrale visoko prednost 33 točk. Med našimi jim je z dvojnim dvojčkom (19 točk, 10 skokov, 4 blokade) najbolje parirala kapetanka Hana Jerković, ki je bila tudi izbrana v najboljšo petereko turnirja.
Čestitke dekletom za izjemno sezono, ki je bila dolga in naporna, velik poklon pa prvakinjam iz ekipe Domel Škofja Loka, ki že dve leti dominirajo v kategoriji U13 .

Bron je pripadel Celjankam, slednje so bile v tekmi za tretje mesto z 68:62 boljše od košarkaric Jelša Šmarje. Nagrade mladim košarkaricam je podeljevala tudi slovenska reprezentantka Teja Oblak.

Finale – Domel : Janina 73:40 (10:13, 22:7, 23:5, 18:15)
Kržišnik 21 (8 skokov), Mrak 14; Jerković 19 (10 skokov), Čanžek 13

STATISTIKA
FOTOGALERIJA
POSNETKE TEKME

U13: Presenetljivo suvereno in popolnoma zasluženo v finale državnega prvenstva

Za opazovalce s strani je ekipi naših mlajših pionirk trener Željko Jotić na začetku sezone zadal zelo, zelo visok cilj: uvrstitev na zaključni turnir četverice, tako v pokalu, kot tudi v državnem prvenstvu. Saj ne, da v ekipo ne bi verjeli, ampak med štirinajsterico prijavljenih so samo tri igralke letnika 2008, pet jih je 2009, ena 2010 in kar pet 2011 in to pri dekletih nujno pomeni višiniski in fizični hendikep, ki je bil vse bolj jasno viden, bolj kot se je bližala končnica prvenstva.

Ampak naše junakinje so vse te centimetre, karantene, izolacije in poškodbe prebrodile in na koncu dosegle tisto, kar se je še pred dvema mesecema zdelo nemogoče – uvrstile so se v finale državnega prvenstva! Še več, na zadnjih dveh odločilnih tekmah, najprej v zaključnem krogu rednega dela prvenstva proti Iliriji, še bolj pa na polfinalni tekmi proti Cinkarni Celje, s pametno igro, neverjetno osredotočenostjo in junaškim pristopom prav vseh igralk, so tekmicam enostavno odvzele kakršnokoli upanje na pozitiven rezultat.

Včerajšnje srečanje proti Celju se je začelo zelo trdo, brez košev celih uvodnih pet minut, nato pa se je z otvoritveno trojko Maje Lešnik začelo počasno, a vztrajno višanje razlike v prvi četrtini do +7. B ekipa je nato v drugi četrtini uspela zadržati tekmice na +5, udarna peterka pa je nato v tretji četrtini odigrala briljantno obrambo, tekmicam dovolila samo 6 točk, na drugi strani pa vztrajno polnila koš in +17 pred zadnjo četrtino je pomenilo, da je treba tekmo samo še pametno pripeljati do konca. Dekleta so tudi to nalogo opravila perfektno in na koncu slavila za visokih dvajset točk.

Že zdaj so vsi cilji že doseženi in preseženi, ampak ta naša ekipa bo v stanju, v kakršnem trenutno je, zagotovo vsaj trd oreh tudi za domačinke finalnega turnirja, škofjeloško ekipo Domel, ki zadnji dve sezoni dominira v kategoriji U13 in je v polfinalu premagala Jelšo Šmarje za kar 38 točk.

Za Janino so nastopile: Zala Čanžek (17 točk – 3 trojke), Hana Jerković (16 točk, 8 skokov), Monja Žumer (15 točk), Neca Viher (4 točke, 4 skoki), Maja Lešnik (3 točke), Anais Gobec (6 skokov), Viven Blažun, Julija Flajnik, Ema Žolgar, Sanela Kalajdži, na klopi sta bili še Naja Colnarič in poškodovana Taja Gradecki.

Rezultati

Cinkarna Celje A U1351361135Poraz
Janina U131211181455Zmaga

Gostili bomo zaključni turnir državnega prvenstva ŽU15!

Ponosni smo, da je tekmovalna komisija Košarkarske zveze Slovenije je na razpisu za organizacijo in izvedbo dvodnevnega finalnega turnirja državnega prvenstva v kategoriji deklet U15 organizacijo le-tega dodelila KD Janina Rogaška Slatina.

Finalni turnir v kategoriji bo potekal v Športni dvorani Janina po spodnjem razporedu. Vstopnine ni, vstop za vse obiskovalce je prost.

POLFINALE
ob 16:30: par 1: Janina : Derby Ježica A
ob 19:00: par 2: Krka A : Triglav A

ob 15:30: tekma za 3. mesto
ob 18:00: finale

U15: 100% skozi redni del sezone

Tudi zadnje srečanje sezone proti drugouvrščeni ekipi ŽKK Triglav so naša izjemna dekleta dobila z lepo razliko 25 točk. Do zadnje četrtine je srečanje bilo še precej izenačeno, tako po zaslugi motivirane igre gostij, kot tudi slabe realizacije naših, na koncu pa še ena furiozna četrtina naših za popoln izkupiček 22 zmag v prav toliko tekmah.
Srečno dekletom in trenerju Jotiću na zaključnem turnirju četverice 26. In 28. maja.

Rezultati

Janina U151910162368Zmaga
Triglav A U15131312543Poraz

Za Janino so nastopile: T. Turnšek (27 točk), N. Pobežin 15, L. Kobilšek 15, L. Jerković 7, Z. Blažun 5, E. Medved, K. Lešnik

U11: Zaključek 2. dela prvenstva z novima zmagama

Tudi naša najmlajša tekmovalna ekipa pod vodstvom Gašperja Kosa je več kot z odliko zaključila letošnje tekmovanje s skupnim razmerjem zmag in porazov 11:1, za kar jim iz srca čestitamo!

Današnji turnir v Domžalah je prinesel pričakovano gladko zmago proti mlajši ekipi Maribora in ponovno nekoliko težjo tekmo proti domačinkam, na kateri je bilo potrebno odigrati tudi “na mišice” za še eno zanesljivo zmago.

Rezultati

Maribor U11 – mlajše11114Poraz
Janina U11333312Zmaga

Rezultati

Domžale U1111114Poraz

1. liga U11 (dekleta) – 2. del (2021/22)

PoložajEkipa
1Janina U11
2Domžale U11
3Maribor U11 – mlajše

U13: Na Final4 tudi v državnem prvenstvu!

Naša majhna in mlada, a toliko bolj srčna ekipa mlajših pionirk si je tudi v državnem prvenstvu priigrala nastop na zaključnem turnirju četverice.

Za ta podvig so dekleta potrebovala zmago na direktnem obračunu z ljubljansko Akson Ilirijo za četrto vstopnico na Final4. Kot že ničkolikokrat doslej v tej sezoni je pogled na ekipi na parketu pred začetkom obračuna nudil le enega zmagovalca, saj so tekmice povprečno za leto starejše in “za glavo” višje od naših deklet. Tokrat še toliko bolj, saj nam je manjkala najvišja igralka Taja Gradecki, ki se je poškodovala na predvečer obračuna. Toda preostala deseterica si je zase, za Tajo in za svojega trenerja obljubila, da bo na igrišču dala vse, kar zmore in zna in kot se je na koncu izkazalo ta četica zmore in zna res veliko.

Osredotočenost, govorica telesa in boj v obrambi so že v prvi, odlično odigrani četrtini nakazali, da se obeta izjemno napeto srečanje. B ekipa je v drugi četrtini imela nalogo zdržati, kar ji je z odliko uspelo in na polčasu je naša ekipa vodila za dve točki. Nato sta se v drugem polčasu ekipi udarili z najmočnejšima postavama in kljub nekaj nihanjem rezultata je bilo vse bolj jasno, da se tehtnica nagiba na našo stran, kar se je v odličnem finišu tekme zaključilo z zanesljivo zmago in lepo razliko dvanajstih točk.

Velik poklon vsem po vrsti, pa jih kar naštejmo:

• Kapetanka Hana Jerković (20 točk) – elegantna in zanesljiva kot vedno, tokrat v napadu zelo učinkovita, v obrambi pa s pravim kapetanskim “fajtom” in zasluženim aplavzom občinstva ob peti osebni napaki pred koncem tekme.
  • Monja Žumer (19 točk) – nevarna in vseprisotna, nepopustljiva in hitrejša od vseh tudi ob bolečem gležnju in tokrat tudi ona z izjemno učinkovitostjo iz igre. Če ji ni uspelo “dotolči” tekmic s črte za proste mete, jih je z ukradenimi žogami.
  • Maja Lešnik (12 točk) – ostrostrelka Maja je s svojimi štirimi trojkami, doseženimi ravno ob pravem trenutku držala razliko, hkrati pa je bila zanesljiva na žogi in nasploh na visokem nivoju.
  • Zala Čanžek (5 točk) – Zala je verjetno zaradi svojih odličnih predstav v zadnjih krogih, ko je nosila ekipo, za nagrado dobila “obliž” v napadu v obliki najboljše in najvišje igralke nasprotne ekipe, tako da je izostal strelski učinek, ampak njeno utrujanje tekmic je odpiralo širok prostor za ostale. Odlična!
  • Vivien Blažun (2 točki) in Neca Viher sta bili popolnoma posvečeni obrambi in na igrišču oddelali izjemno pod košema v boju z ljubljanskimi nebotičniki. Vsak dobljen skok je bil zlata vreden, zato, punci, kapo dol za prikazano!
  • Anais Gobec (1 točka) – še ena odrasla predstava naše čudežne deklice “Amis”, ko je res težko verjeti, da so tekmice na igrišču tri leta starejše.
  • Sanela Kalajdži – “dobri duh” te ekipe kaže vse boljše predstave, kar nas zelo, zelo veseli. Odlična v obrambi!
  • Julija Flajnik in Ema Žolgar – obe nepogrešljivi borki prav tako ne kažeta, da je njuna primarna kategorija U11, kjer sta ob Anais nosilki generacije. Tudi njuna predstava na tej je za čisto petico.
  • V uvodu smo omenili tudi žal poškodovano Tajo Gradecki – upajmo, da se naša “petka” kmalu vrne in nadaljuje z zelo lepim napredkom, ki ga kaže v zadnjem obdobju.
  • Na tem mestu pa ne moremo niti mimo še dveh igralk U11, ki sta vskočili, ko je bilo najtežje in smo se zdesetkani prebijali do tega uspeha: velika hvala Naja Colnarič in Iza Brečko!

O še enem doseženem trenerskem uspehu še iz ust trenerja Željka Jotića: “Na tekmo ki je odločala o zadnjem potniku na zaključni turnir smo se odlično pripravili, kar se je več kot očitno videlo na parketu. Skozi vseh 40 minut smo garali v obrambi, v napadu pa spoštovali dogovore, ki smo si jih zadali in uspeh ni mogel izostati. Po tej neverjetno zreli predstavi in veliki zmagi naše mlade ekipe sem napovedal, da s takim spoštovanjem dogovorov lahko tudi na finalnem turnirju dosežemo veliko. Dekletom še enkrat več kapo dol za to kar so dosegle v tej sezoni in verjemite mi, da še niso rekle zadnje besede. “

Razplet zadnjega kroga je ekipi celo prinesel tretje mesto na lestvici, tako da se bodo dekleta v polfinalu državnega prvenstva, v četrtek, 20. maja 2022, pomerila z ekipo ŽKK Cinkarna Celje.

Rezultati

Akson Ilirija U13813141247Poraz
Janina U131310171959Zmaga

1. liga U13 (dekleta) – 3. del, skupina A1 (2021/22)

U15: Zmaga št. 21 kljub nekoliko slabši predstavi

Ekipa U15 je na gostovanju pri Ježici vpisala še enaindvajseto zmago na prav toliko tekmah v sezoni.

Pozitivno iz tega nastopa je lahko predvsem to, da dekleta spoznajo, da je brez pravega pristopa v obrambi tudi napad veliko težji.

Po razpletu predzadnjega kroga sta tudi že znana polfinalna para zaključnega turnirja državnega prvenstva, ki se bo odvijal 26. in 28. maja 2022. Naša dekleta se bodo pomerila z današnjimi tekmicami, ŽKD Derby Ježica, drugi par pa je ŽKK Triglav Kranj in ŽKK Krka Novo mesto.

Rezultati

Ježica A U15102191252Poraz
Janina U151811191361Zmaga

Za Janino so nastopile: N. Pobežin in T. Turnšek (po 17 točk), L. Jerković 14, L. Kobilšek 10, Z. Blažun 3, Š. Virant, E. Medved, K. Lešnik, A. Šrimpf

U11: Zmagi na domačem turnirju drugega dela državnega prvenstva

Naše odlične deklice so ponovno pokazale veliko več znanja od tekmic iz Maribora in Domžal in kljub nekaj nepotrebnim napakam suvereno kontrolirale obe srečanji, tako da so priložnost za igro dobile tudi mlajše igralke in jo s pridom izkoristile. Čestitke deklicam in trenerju!