U15: visok poraz na otvoritvi 2. dela džavnega prvenstva

Napoved, da uvrstitev med šestnajst najboljših ekip v drugem delu državnega prvenstva pomeni, da se bodo dekleta srečala z izjemno močnimi ekipami, se je uresničila že na prvi tekmi. Že na ogrevanju je bilo očitno, da bo naša ekipa morala garati za  vsak dosežen koš – Ježičanke so namreč ena izmed najvišjih ekip v prvenstvu, sestavljena skoraj izključno iz igralk, rojenih leta 2004 in takšno fizično premoč je praktično nemogoče kompenzirati v igri. So pa naša dekleta vstopila v tekmo izjemno angažirano in v prvi četrtini tekmicam z agresivnostjo povzročala obilo preglavic. Posledica je bil izjemno nizek rezultat v prvi četrtini, ki so jo gostje dobile z le štirimi točkami prednosti (5:9). Ježičanke so se v nadaljevanju zbrale in odigrale na vso moč, ob tem je še s poškodbo morala z igrišča ena naših ključnih igralk, tako da smo v nadaljevanju gledali tekmo samo v eni smeri, ki se je končala z veliko razliko v korist Ljubljančank.

Željko Jotić: Ves čas sem opozarjal dekleta, kaj nas čaka in kako moramo igrati, če želimo nuditi dostojen odpor. Prvih deset minut smo se držali dogovora in bili smo rezultatsko skupaj. Nato pa je zmanjkalo moči, energije, posledično je padla zbranost in gostje so se začele “sprehajati” po igrišču. Ob tem je močan udarec prejela še Lana Iseinoski, ki je morala z igrišča, tako da smo na parketu imeli organizatorko igre, ki je tri leta mlajša od nasprotnic. Podobne bodo za nas vse tekme v tej skupini in vesel sem, da se lahko učimo med najboljšimi v tej generaciji deklet U15.